Web Tetkik

Zebramo Nedir? Zebramo Hakkında Herşey

Zebramo Nedir? Zebramo Hakkında Herşey
Aliexpress TR

Zebramo nedir?

Zebramo, beğendiğiniz tüm markalar içerisinde alışveriş yapabileceğiniz bir mekandır. Moda ile ilgili her türlü ürünü, elektronik eşyaları, küçük ev aletleri ve diğer tüm özel parçaları anında ve kolay bir şekilde alıp satabilirsiniz. İster bir zamanlar çok beğenerek kullandığınız eşyalarınızı hemen satarak para kazanmaya başlayabilir, isterseniz almak istediğiniz ürünlere keyifle göz atıp alışveriş yapabilirsiniz. Satış yapmaya başlamak için hemen Satış Yap’a basarak eşyalarınızın güzel birkaç fotoğrafını çekin ve istediğiniz fiyatı da belirleyerek Zebramo güvencesiyle satış yapmaya anında başlayın. Zebramo’da alışveriş işte bu kadar kolay!

Zebramo üzerinde satış yapmak ücretli mi?

Zebramo üzerinde gerçekleşen satışlarınızda, 20 TL’ye kadar satmış olduğunuz ürünlerden KDV dahil 2 TL, 20 TL üzerinde satmış olduğunuz ürünlerden ise KDV dahil %10 hizmet komisyonu kesilir. Zebramo’da istediğiniz kadar ürünü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz ve bunun için herhangi bir ücret ödemezsiniz. 

Zebramo’nun sunduğu ödeme seçenekleri nelerdir?

Zebramo’nun desteklediği ödeme seçenekleri:

  • Kredi kartı ile ödeme
  • Sanal kredi kartı ile ödeme
  • Ön ödemeli kredi kartları (Ininal vb.) ile ödeme
  • Banka/ATM kartı ile ödeme

Replika veya sahte ürün satabilir miyim?

Replika veya sahte ürünlerin satışının yapılması kanunen yasaklanmış olduğu gibi Zebramo üzerinde de bu tarz ürünlerin satışının yapılması kesinlikle yasaktır. Bu kuralı ihlal eden kullanıcıların üyelikleri iptal edilir. Gerekli görüldüğü taktirde yasal mercilere bildirim yapılabilir. Ürün başlık ve açıklamalarında “replika” veya “sahte” yazılarak satışa çıkarılan ürünler de bu kurala dahildir. 
Zebramo üzerinde satılan bir ürünün sahte veya replika olduğunu tespit ederseniz ya da herhangi bir üründen bu sebeplerden dolayı şüphelenirseniz ürün sayfasında bulunan Rapor Et özelliğini kullanarak bize lütfen bildirimde bulununuz. Bildirimleriniz bize ulaşınca sistem moderatörlerimiz gerekli incelemeleri yapacaktır.
Zebramo olarak sahte ve replika ürünlerin tespiti durumunda herhangi bir bildirim yapılmaksızın ürünleri yayından kaldırma ve gerekli görülen durumlarda ürünü listeleyen kullanıcının hesabını iptal etme hakkımızın saklı olduğunu bilmenizi isteriz. İlave olarak yasal mercilere bildirim de yapılabileceğinden bu tür ürünleri satmaktan lütfen kaçınınız.

Kargo gönderimi nasıl yapılıyor?

1. Ürünü uygun bir şekilde paketleyin

  • Ürününüzün ağırlığına göre uygun paket veya ambalajı seçtiğinizden emin olun.
  • Ürününüzü havalı paketler veya kalın paketleme kağıtları ile güvenli bir şekilde sarın.
  • Ürününüz doğru bir şekilde paketlenmediyse kargo şirketi tarafından gönderimi yapılmayabilir.

2. Paketinizi bantlayarak gönderileceği adres bilgisini üzerine yapıştırın

  • Adres bilgisinin yazılı olduğu bölümün üzerini herhangi bir bantlama ya da paket kağıtı ile kapatmadığınızdan emin olun.
  • Kullandığınız kutu ya da ambalajın üzerinde daha önceden kargo gönderilmiş farklı bir adres olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa bu adresleri kutu ya da ambalajın üzerinden çıkarın.

3. Paketinizi kargo şirketine bırakın

  • Ürünü gönderdikten sonra alıcıyı bilgilendirmek için ürün sipariş sayfasından “Kargoya verdim” tuşuna basarak kargo takip numaranızı sisteme girmeyi unutmayın.

Hangi ürünler cayma hakkı kapsamında değildir?

1. Sipariş ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.

2. Ziynet, külçe altın gibi ürünler.

3. Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

4. Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

5. Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.
Not: 1.nci ve 2.nci madde hariç tüm ürünler 2.nci el oldukları durumunda cayma hakkı kapsamındadır.

BİR YORUM YAZIN

Bir Yorum Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır 2019